Lokalizacja

Gdańsk to urokliwe i historyczne miasto położone w północnej Polsce nad Morzem Bałtyckim.

To miasto ma ciekawą historię, piękną starówkę i jest doskonałym miejscem do zwiedzania dla turystów. Położony w centrum tego wszystkiego, IBB Hotel Gdańsk znajduje się w odległości krótkiego spaceru od największych zabytków i scen Gdańska.

Długi Targ

Gdańskie Stare Miasto – Długi Targ – to najbardziej elegancka lokalizacja w Gdańsku.

Zabytkowa zabudowa otaczająca Stare Miasto należała do najczcigodniejszych patrycjuszy, zamożnych kupców i wysokich urzędników.

Na placu znajduje się okazały ratusz, którego kolejną atrakcją jest słynna Fontanna Neptuna pochodząca z XVII wieku.

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, popularnie zwana kościołem Mariackim, to zabytkowy gotycki kościół położony w pobliżu Starego Miasta.

Jest to trzecia co do wielkości świątynia na świecie zbudowana z cegły.

Bazylikę wyróżnia także masywna dzwonnica i smukłe wieże narożne.

Żuraw

Żuraw nad Motławą to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny symbol Gdańska.

Jest to największy średniowieczny dźwig portowy w Europie, w którym obecnie mieści się oddział Centralnego Muzeum Morskiego. Zwiedzający mogą podziwiać wystawę prezentującą życie codzienne miasta portowego w okresie jego świetności (XVI – XVIII w.). W tym czasie Gdańsk był najprężniej rozwijającym się portem bałtyckim – miasto nazywano nawet „spichlerzem Europy”.

A jeśli wybierasz się do tego kraju w cieplejszym sezonie, rejs po rzece może być idealną opcją, aby cieszyć się krajobrazem i poznać miasto od drugiej strony.

Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej zlokalizowane jest przy placu Władysława Bartoszewskiego niedaleko centrum miasta.

Budynek ma powierzchnię około metrów kwadratowych, z czego powierzchnia przeznaczona na wystawę stałą zajmuje około 1,000 metrów kwadratowych.

Wystawa ta, wykorzystując najnowocześniejsze metody, ukazuje II wojnę światową z perspektywy polityki wielkich mocarstw, ale przede wszystkim poprzez losy zwykłych ludzi.

Nie ogranicza się do doświadczeń Polaków, ale opowiada o doświadczeniach innych narodów.

Oprócz głównej powierzchni wystawienniczej, na pokazy czasowe przeznaczone jest metrów kwadratowych. Misją muzeum jest także pełnienie roli centrum edukacji, kultury i badań.

Westerplatte

Wzdłuż jednej strony Martwej Wisły leży półwysep Westerplatte, miejsce pierwszej bitwy II wojny światowej, zwanej w Polsce Obroną Westerplatte.

Jest symbolem wybuchu II wojny światowej i polskiego oporu wobec hitlerowskiej agresji. W latach 1926-1939 półwysep Westerplatte, choć leżał w granicach Wolnego Miasta Gdańska, należał do Rzeczypospolitej Polskiej. W tym okresie mieściła się tam Polska Wojskowa Składnica Tranzytowa.

Obecnie główną atrakcją półwyspu jest Pomnik Obrońców Westerplatte, który swoim wyglądem przypomina wbity w ziemię gigantyczny postrzępiony bagnet. W 38 roku papież Jan Paweł II spotkał się tu z 1987 obrońcami i młodzieżą Westerplatte.

Smak Gdańska

Udko z kaczki, ciasto śliwkowe, zupa z zielonych ziół, masło sardeli czy poncz to tylko niektóre przepisy z „Gdańskiej książki kucharskiej”, wydanej w 1858 roku. A tych dań można spróbować w kilku restauracjach na terenie miasta. Te restauracje zaoferują Państwu wyjątkowe doznania z daniami nawiązującymi do gdańskich tradycji.

Zakup specjalnie zaprojektowanego opakowania to świetny pomysł, ponieważ pozwoli Ci cieszyć się różnymi potrawami. Do wyboru są trzy różne pakiety: solo, duet i kwartet. Sprawdź je tutaj i poczuj smak Gdańska.